In deze reis wordt Sikkim met het voormalige koninkrijk Bhutan gecombineerd. Een bijzondere reis omdat Bhutan in het recente verleden nog zeer gesloten was voor de buitenwereld. En nog altijd is het aantal toeristen dat Bhutan bezoekt zeer beperkt. Een flexibele instelling is dan ook wel belangrijk tijdens deze reis. De voorzieningen zijn nog erg beperkt.
Na een overnachting in Delhi vliegt u naar Bagdogra, vanwaar u naar Darjeeling rijdt. Tot op de dag van vandaag is dit nog steeds het gebied van de theeplantages. Op grote hoogte liggen de plantages op de hellingen. Vroeger al kwamen de Britten hier om vakantie te houden vanwege het prettige klimaat.
Zowel Sikkim als Bhutan zijn religieuze gebieden. Een aantal van de mooiste kloosters mogen dan ook niet ontbreken in uw programma.
Uiteindelijk bereikt u de grens van Bhutan via Phuentsholing, een commercieel centrum aan de voet van het Himalaya gebergte.
In Bhutan gaat u Thimpu, de kleine hoofdstad, bezoeken en Paro. Paro ligt in één van de mooiste valleien ter wereld. Het is een vruchtbare vallei waar veel rode rijst verbouwd wordt, omringd door prachtige met sneeuw bedekte toppen.
Tijdens deze reis wordt zowel aandacht besteed aan de flora en fauna als aan de lokale cultuur. Tenslotte vliegt u terug naar Delhi voor uw vlucht naar Nederland of om uw reis in India voort te zetten.
Dag 1
Vlucht Amsterdam - Delhi. Aankomst Delhi, transfer luchthaven - hotel. Overnachting Delhi.
Dag 2
Ontbijt, transfer hotel - luchthaven, vlucht Delhi - Bagdogra. Naar Darjeeling, vrije middag. Overnachting Darjeeling.
Dag 3
Ontbijt, Tiger Hill, Ghoom klooster, citytour Darjeeling. Overnachting Darjeeling.
Dag 4
Ontbijt, naar Pemayangtse. Overnachting Pemayangtse.
Dag 5
Ontbijt, naar Gangtok, vrije middag. Overnachting Gangtok.
Dag 6
Ontbijt, excursie naar Rumtek klooster, citytour Gangtok. Overnachting Gangtok.
Dag 7
Ontbijt, naar Phuentsholing, city tour. Overnachting Phuentsholing.
Dag 8
Ontbijt, naar Thimpu. Overnachting Thimpu.
Dag 9
Ontbijt, citytour Thimpu. Overnachting Thimpu.
Dag 10
Ontbijt, naar Paro via Tachogang klooster. Overnachting Paro.
Dag 11
Ontbijt, citytour Paro. Overnachting Paro.
Dag 12
Ontbijt, transfer hotel - luchthaven, vlucht Paro - Delhi. Citytour Delhi, bezoek aan Old Delhi en New Delhi. Overnachting Delhi.
Dag 13
Ontbijt, transfer hotel - luchthaven. Vlucht Delhi - Amsterdam. Aankomst Amsterdam.
INDIVIDUELE REIS (dagelijks vertrek) OF GROEPSREIS
Prijzen van 1 november 2009 t/m 31 oktober 2010
Inbegrepen:
Retourvlucht Amsterdam - Delhi met Lufthansa via Frankfurt
Binnenlandse vluchten Delhi - Bagdogra en Paro - Delhi per Air India
Luchthavenbelasting (onder voorbehoud van wijzigingen)
Rondreis volgens programma
Vervoer gedurende de rondreis (airconditioned vervoer alleen in India)
Alle excursies en entreegelden volgens programma
Engelssprekende chauffeur/reisleider tijdens de gehele reis
Engelssprekende gids gedurende de excursies
Goede hotelaccommodatie 3*, 4* en 5* hotels in een 2-pers.kamer met bad/douche en wc (hotels in Sikkim en Bhutan zijn zeer eenvoudig)
Verzorging op basis van volpension (ontbijt - lunch - diner) behalve in Delhi logies en ontbijt
Mineraal water tijdens lange afstanden
Alle transfers van en naar de luchthavens
Lokale belastingen 35% voor Bhutan
Kruierservice bij de hotels
Gratis infoboekje met uitgebreide informatie over de reis en het land
Niet inbegrepen:
Visumkosten € 65.00 p.p. U krijgt het visumformulier bij boeking toegestuurd of u kunt het downloaden op www.indianembassy.nl
Vertrekbelastingen ong. USD 8,00 p.p.
Visumkosten voor Bhutan USD 25,00 p.p. ter plaatse te krijgen. Neem u ook 2x pasfoto's mee.
Niet genoemde maaltijden
Camera gelden (toestemming bij attracties om te mogen fotograferen of filmen)
Fooien
Verzekeringen
Persoonlijke uitgaven
Minimum aantal deelnemers: 4
De vetgedrukte data zijn groepsreizen, waarbij het minimum aantal deelnemers 4 is. Indien dit niet gehaald wordt, kan de rondreis in overleg toch plaatsvinden. Er dient dan wel een toeslag betaald te worden van € 155,- p.p. Op alle andere dagen van het jaar kunt u de reis ook individueel maken. U reist hierbij met uw eigen groepje van min. 2 personen, onder begeleiding van een chauffeur die meestal ook een gediplomeerde gids is. Bij de bezienswaardigheden krijgt u een lokale gids. Voor een individuele reis met 2 of 3 personen, betaalt u een toeslag van € 155,- p.p. Bent u met 4 personen of meer, dan geldt er geen toeslag. Indien gewenst, kunt u voor een individuele reis verschillende onderdelen laten aanpassen, zoals de route, de hotels, de excursies etc.
Reizen op maat
Wilt u deze rondreis op een andere datum maken of afwijken van de route, dan kan Mondi Reizen een individuele rondreis voor u samenstellen die geheel aansluit op uw persoonlijke wensen. Voor meer informatie kunt u altijd contact met ons opnemen.
U kunt HIER onze algemene reisvoorwaarden bekijken. Wij raden u aan om deze door te nemen voor u een reis gaat boeken.