Welke accommodaties bieden wij aan?
Hostal: eenvoudig maar schoon, meestal klein hotelletje.
Hacienda: rustig gelegen hotel dat een boerderij is geweest of nog steeds is.
Hosteria: landelijk gelegen, meestal koloniaal uitziend, hotel met een goede lokale keuken.
Hotel: hotel met vergelijkbaar serviceniveau als in Europa. In Peru en Ecuador krijgt een hotel sterren
afhankelijk van het aantal kamers en niet afhankelijk van de geboden kwaliteit.
Lodge: in het Amazonegebied gelegen eenvoudig hotel, meestal in bungalowvorm.
Boot: tijdens uw verblijf op de Galapagos kunt u op verschillende boten verblijven, van eenvoudig
(8 personen, gedeelde badkamer en standaard menu's) tot zeer luxe (50 personen, eigen badkamer en à la carte restaurant). U kunt zelf bepalen in welke categorie u verblijft.
Welk vervoer kunt u kiezen?
Vliegtuig: bij alle reizen vliegt u per comfortabele lijndienst naar Zuid-Amerika. U mag zelf bepalen met welke airline u vliegt. Vliegt u met Iberia dan stapt u over in Madrid. Vliegt u met Avianca dan moet u zowel in Parijs als in Bogota overstappen. Beide maatschappijen vliegen meerdere keren per week zodat u zeer flexibel bent in het kiezen van uw reisdata.
Binnenlandse vluchten: daar Peru, Chili en Argentinie zeer uitgestrekte landen zijn, dient u meerdere keren binnenlandse vluchten te maken. Dit binnenlandse net is zeer uitgebreid en wordt uitgevoerd door betrouwbare maatschappijen zoals Aerolinas Argentinas, Lanchile, Aero Continente, Saeta en Tame. Er wordt meestal met een Boeing 727 gevlogen. Ook voor binnenlandse vluchten dient u 2 uur voor vertrek aanwezig te zijn.
Privé-auto: bij kleine groepen (tot 4/5 personen) reist u in een personenauto met chauffeur die tevens de gids is. Deze auto is meestal een 4 WD i.v.m. het ruige terrein. Bij grotere groepen reist u per minibus of touringcar met chauffeur en aparte gids.
Trein: in Peru en Ecuador worden sommige trajecten per trein afgelegd. Dit zijn toeristische treinen met een nostalgisch karakter. Er is in deze treinen geen ruimte voor grote koffers. Neemt u daarom een weekendtas mee voor uw tocht naar Machu Picchu. Bij de trein in Ecuador van Riobamba naar Alausi en de "Devil's Nose" is het mogelijk om de reis op het dak van de trein af te leggen.
Hoogteziekte en droge lucht
Daar de landen in Zuid-Amerika op grote hoogte liggen, krijgt vrijwel iedereen te maken met hoogteziekte ("sirocco"). U kunt dan last krijgen van hoofdpijn, duizeligheid en misselijkheid. Daarom is het belangrijk dat u de 1e dag op grote hoogte rustig aan doet en niet te zwaar eet. Na enkele dagen zullen uw klachten verdwijnen.
Daarnaast is de lucht op grote hoogte zeer droog (20% luchtvochtigheid), hetgeen irritatie van de slijmvliezen kan veroorzaken. Oogdruppels kunnen verlichting brengen, zeker wanneer u contactlenzen draagt. De droge lucht veroorzaakt tevens gesprongen lippen en huid. Geadviseerd wordt voldoende lippenbalsem en hand/bodycrème mee te nemen.